آموزش سنجش از دور برای معدن و زمین شناسی(اکتشافات)

اکتشاف معادن یکی از مفیدترین کاربرد های سنجش از دور می باشد. در این دوره به بررسی صفر تا صد اکتشاف معادن در رشته ی رمین شناسی و معدن می پردازیم. همچنین سنگ ها، کانسار ها و کانی ها بررسی خواهند شد.

Table of Contents
check
قیمت:

300000/365000

تومان

تخفیف: %17

لطفا برای حمایت از ما دوره های رایگان را انلاین مشاهده کنید

توضیحات محصول

با دریافت این آموزش آپدیت های دوره نیز برای شما رایگان خواهد شد(مشاهده ی آپدیت ها). یکی از مهمترین کاربرد های علم سنجش از دور تحیلی نعادن و اکشاه آن ها می باشد. اهمیت این موضوع را می توان از تعداد مقالات موجود که به بررسی بارزسازی سنگ شناسی و اکشافات پرداخته اند، فهمید. در این دوره ی آموزشی  سعی شد تا تمامی موارد لازم برای یادگیری تحلیل های سنگ شناسی و بارزسازی معادن بررسی شود. این سری آموزش نیازی به هیچ گونه پیش نیازی ندارد و هر سه نرم افزار استفاده شده ، از صفر بررسی شده اند.

 

نرم افزار ENVI:

با توجه به قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار همانند وجود طیف ها، قابلیت تحلیل تصاویر سنجنده های مختلف و محیط ساده، در این سری آموزشی برای بارزسازی و اکتشاف کانسار ها و معادن استفاده شد. این نرم افزار به خوبی قابلیت انجام اهداف اکشاه معادن و کانسار های مهم را دارد. در اپدیت های این دوره نسخه ی جدیدتر این نرم افزار نیز بررسی خواهد شد.

استفاده از آن آسان است و کاملاً با پلتفرم ArcGIS ادغام شده است. ENVI از آخرین سیستم عامل های جمع آوری اطلاعات (ماهواره ها، هواپیماهای بدون سرنشین)، بیش از 200 نوع مختلف داده و داده هایی مختلف از جمله پانکروماتیک، چند و فراطیفی، LiDAR SAR و FMV پشتیبانی می کند. همچنین دارای ابزارهای خودکار برای تهیه سریع و آسان تصاویر بزرگ و کوچک برای مشاهده و تجزیه و تحلیل بیشتر است. انوی از بیشتر فرمت های داده از جمله قالب های علمی مانند HDF و CDF و انواع تصویر مانند GeoTIFF پشتیبانی می کند و علاوه بر این پشتیبانی NITF سازگاری با JITC را فراهم می کند. انوی از تصاویر جمع آوری شده از جدیدترین و محبوب ترین سیستم های ماهواره ای و هوایی پشتیبانی می کند. این ماموریت ها شامل سنتینل، ماهواره های سری لندست، اسکای ست، اسپات، ورد ویو و ینیور های LIDAR می باشد ENVI به زبان ®IDL که یک زبان برنامه نویسی مدرن است، نوشته شده است که توانایی گسترش یا شخصی سازی ویژگی ها و عملکرد ها را فراهم می کند. API به کاربران اجازه می دهد الگوریتم های اختصاصی خود را اضافه کنند، ابزارها و مدل های موجود را گسترش دهند و گردش کار را برای پردازش دسته ای به صورت خودکار انجام دهند.

 

نرم افزار arc map:

با توجه به ضعف نرم افزار انوی در ایجاد خروجی های علمی، از این نرم افزار برای ایجاد خروجی های استاندارد و علمی استفاده شد. 

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) چارچوبی برای جمع آوری، مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها است. GIS می تواند انواع مختلفی از داده را ادغام کند. این سامانه قادر است موقعیت مکانی را تجزیه و تحلیل می کند و لایه های اطلاعات را با استفاده از نقشه ها و صحنه های سه بعدی بصورت سه بعدی و دو بعدی مجسم کنید. با این قابلیت منحصر به فرد، GIS بینش عمیق تری در مورد داده ها، الگوها، روابط و موقعیت ها، به کاربران می دهد تا هوشمندانه تصمیم بگیرند. هزاران سازمان در زمینه های مختل از GIS برای تهیه نقشه ها، انجام تجزیه و تحلیل، اشتراک گزاری اطلاعات و حل مشکلات پیچیده ای در سراسر جهان استفاده می کنند.

 

نرم افزار photoshop:

در صورت افزایش تعداد لایه ها و نقشه ها نرم افزار arc map توانایی ایجاد خروجی مهم را نخواهد داشت. در بسیاری از موارد برای انجام کارتوگرافی نقشه های حاوی لایه های زیاد، همانند نقشه ی زمین شناسی که خود دارای چند نقشه جدا است، از نرم افزار phootoshop استفاده می شود. با توجه به توانایی این نرم افزار در کنترل لایه های مختلف این نرم افزار می تواند کمک شایانی به ایجاد خروجی ها علمی بکند.

ویژگی های آموزش
  • check دارای پشتیبانی
  • check ارائه آپدیت
  • check برای دریافت پشتیبانی از پیام رسان استفاده کنید

GeoRS.ir

شبکه ی اجتماعی ما:

آپارات اینستاگرام