دروه آموزش رایگان
آموزش رایگان ENVI از صفر

قسمت: 0

آموزش کامل و جامع نرم افزار انوی، قابل استفاده در رشته های زمین شناسی، معدن، محیط زیست آب و سایر رشته های مرتبط، مناسب برای افراد مبتدی

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

چهار دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

دانلود نرم افزار ENVI

قسمت: 1

نرم افزار envi یکی از مهمترین نرم افزار های سنجش از دور می باشد. در این بخش لینک دانلود نرم افزار قرار گرفت.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

تیر 1400

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش نصب نرم افزار ENVI

قسمت: 2

در این قسمت می توانید نحوه ی نصب نرم افزار envi را مشاهده کنید. نسخه ی استفاده شده در این سری آموزشی 5.3 می باشد.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

تیر 1400

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

مقدمه ای بر تصاویر ماهواره ای: داده رستر چیست؟

قسمت: 3

تصاویر ماهواره ای بر خلاف تصاویر معمولی که صرفا در حال RGB دریافت می شوند، در باند های مختلف از جمله Vis, SWIR و TIR دریافت می شوند. بنابراین برای پردازش تصاویر ماهواره ای نیاز است تا کاربر آشنایی کاملی با تصاویر ماهواره ای داشته باشد.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

پانزذه دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

تک آموزش ها
آموزش الگوریتم نقشه بردار زاویه طیفی (SAM) در ENVI

check

دارای پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

ارائه آپدیت

access_time

سی و دو دقیفه

play_circle_outline

1

assessment

پیشرفته

آموزش الگریتم  MF در ENVI play_circle_outline پیش نمایش
آموزش الگریتم MF در ENVI

check

دارای پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

ارائه آپدیت

access_time

بیست و یک دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

پیشرفته

آموزش الگریتم  MTMF در ENVI play_circle_outline پیش نمایش
آموزش الگریتم MTMF در ENVI

check

دارای پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

ارائه آپدیت

access_time

بیست و هفت دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

پیشرفته

بررسی نرم افزار ENVI


بررسی کامل نرم افزار

نرم افزار ENVI چیست؟

یک نرم افزار استاندارد برای پردازش و تتجزیه و  حلیل تصویر است. نرم افزار ENVI توسط تحلیلگران تصویر، متخصصان GIS و دانشمندان برای استخراج اطلاعات مفید، قابل اعتماد و دقیق از تصاویر ماهواره ای استفاده می شود. از نظر علمی ثابت شده است، استفاده از آن آسان است و کاملاً با پلت فرم ArcGIS شرکت اسری یکپارچه شده است. ENVI از تجزیه و تحلیل های اثبات شده علمی برای ارائه نتایج در سطح تخصصی استفاده می کند. کسب‌ و کارها و سازمان‌ها نرم‌افزار انوی را انتخاب می‌کنند زیرا با پروژه های کاری به راحتی هماهنگ می‌شود، از محبوب‌ترین سنجنده های امروزی پشتیبانی می‌کند، و به راحتی می‌توان از آن برای برآورده کردن نیازهای پروژه تخصصی استفاده کرد.

کاربرهای نرم افزار انوی:

این نرم افزار تجزیه و تحلیل و پردازش تصویر برای همه از تحلیلگران سطح ابتدایی گرفته تا کارشناسان حوزه مفید است، که شامل بسیاری از ابزارهای قدرتمند برای استفاده است که برای به دست آوردن نتایج عملی نیازی به آموزش پیشرفته و آموزش سنجش از دور ندارند. نرم افزار ENVI تجسم، پردازش و تجزیه و تحلیل داده های بصری را ارائه می دهد.

مجموعه ای از ابزارهای جامع تجزیه و تحلیل داده ها که به عنوان الگوریتم های مجزا ارائه می شوند و  کاربران را در مراحل پردازش تصویر راهنمایی می کند. برخی از این ابزارها عبارتند از کالیبراسیون داده ها، پیش پردازش، تصحیح اتمسفر، تصحیح و ثبت تصویر. از آنجا، گردش‌های کاری ENVI را می‌توان برای شناسایی تغییرات و ناهنجاری‌ها، اندازه‌گیری و استخراج ویژگی‌ها، مدل‌سازی ویژگی‌های توپوگرافی و موارد دیگر مورد استفاده قرار داد. گزارش یافته های شما به راحتی تولید و به اشتراک گذاشته می شود.

 

پشتیبانی داده ها:

ENVI از آخرین پلتفرم‌های جمع‌آوری داده‌ها (ماهواره‌ها، هوابرد، هواپیماهای بدون سرنشین، زمینی)، بیش از 200 نوع مختلف داده، و روش‌های مختلف از جمله پانکروماتیک، چند طیفی و فراطیفی، LiDAR، SAR و FMV پشتیبانی می‌کند. این نرم افزار با هر اندازه مجموعه داده کار می کند و دارای ابزارهای خودکار برای آماده سازی سریع و آسان تصاویر بزرگ و کوچک برای مشاهده و تجزیه و تحلیل بیشتر است. ENVI از اکثر فرمت‌های داده از جمله فرمت‌های علمی مانند HDF و CDF و انواع تصویر مانند GeoTIFF پشتیبانی می‌کند. همچنین برای ترکیب داده‌های رادار، LiDAR، SAR، نوری، ابرطیفی، چند طیفی، استریو، حرارتی و/یا صوتی برای بهره‌برداری از نقاط قوت هر حسگر و ایجاد محصولات مکانی غنی برای تصمیم‌گیری آگاهانه استفاده می شود.

همچنین از تصاویر جمع آوری شده از جدیدترین و محبوب ترین سیستم های ماهواره ای و هوابرد پشتیبانی می کند، که شامل ماموریت های Sentinel، ماموریت های Landsat، AVIRIS Hyperspectral، Planet Dove و تصاویر SkySat، NPP VIIRS، GOES، Pleiades، SPOT، سیستم های WorldView، دوربین های قاب بندی و خط، RADARSAT، TerraSAR-X و حسگرهای تجاری LiDAR هستند.

 

تحلیل طیفی:

نرم افزار ENVI رهبر قطعی در پردازش تصویر طیفی با ابزارهای برتر برای تجزیه و تحلیل داده های چندگانه و فراطیفی از جمله تشخیص و شناسایی هدف طیفی است. این ابزارها بر اساس روش‌های علمی برای تجزیه و تحلیل طیفی - با استفاده از پاسخ‌های پیکسلی در طول‌موج‌های مختلف برای به دست آوردن اطلاعات در مورد مواد درون هر پیکسل، ساخته شده‌اند. ابزارهای طیفی ENVI می توانند اهداف را شناسایی کنند، پوشش گیاهی و سلامت جنگل را محاسبه کنند، مواد مورد علاقه را نقشه برداری کنند و در سایر موارد کمک فراوانی کنند. آنها برای اندازه گیری زباله ها و آلودگی دریایی، تجزیه و تحلیل زیستگاه های حیات وحش، نقشه برداری از لکه های نفتی، ارزیابی کیفیت آب، کاهش آتش سوزی، شناسایی نشت متان، شناسایی مواد معدنی، نقشه برداری از سلامت پوشش گیاهی و کمک به بسیاری از برنامه های دفاعی و اطلاعاتی استفاده می شوند.

قابلیت‌های تعاملی منحصراً در ENVI وجود دارد، از جمله پشتیبانی از کتابخانه طیفی و گردش‌های کاری که برای پردازش داده‌های فراطیفی مورد نیاز است. الگوریتم‌های طیفی ENVI طی چندین دهه توسط جامعه سنجش از دور مورد بررسی، آزمایش و در نهایت اثبات شده‌اند.

 

توسعه پذیری:

ENVI در ®IDL نوشته شده است، یک زبان برنامه نویسی مدرن که توانایی گسترش یا سفارشی کردن ویژگی ها و عملکردها را فراهم می کند. API به کاربران امکان می دهد الگوریتم های اختصاصی خود را اضافه کنند، ابزارها و مدل های موجود را گسترش دهند و گردش کار را برای پردازش دسته ای خودکار کنند. این نرم افزار همچنین از طریق یک کتابخانه کلاینت پایتون قابل دسترسی است.

اگر برنامه‌نویس نیستید، ENVI Modeler یک ابزار برنامه‌نویسی بصری است که انجام پردازش دسته‌ای را آسان می‌کند و بدون زحمت، گردش‌های کاری پردازش تصویر سفارشی را بدون نیاز به نوشتن یک خط کد ایجاد می‌کند. علاوه بر این، اگر کاربر Esri هستید، می‌توانید گردش‌های کاری ENVI Modeler خود را در ArcGIS Pro یا ArcMap اجرا کنید. با رابط کاربری بصری ENVI Modeler، می‌توانید پردازش را در فضای ابری یا سرورهای راه دور با کلیک یک دکمه اجرا کنید.

برای توسعه‌دهنده ها، نرم‌افزار ENVI کاربران را قادر می‌سازد تا کارهای سفارشی را با استفاده از الگوهایی بنویسند که پارامترهای ورودی و خروجی مورد نیاز برای پردازش داده را تعریف می‌کنند. این وظایف پردازش گسسته از دسک‌تاپ جدا می‌شوند و به راحتی می‌توانند برای ایجاد گردش‌های کاری سفارشی به هم متصل شوند. یک کار را می توان یک بار نوشت و سپس در محیط های دسکتاپ یا سازمانی اجرا کرد.

 

ادغام با ArcGIS:

ENVI کاملاً با پلتفرم ArcGIS Esri یکپارچه شده است و به کاربران GIS اجازه می دهد تا به صورت یکپارچه به تصاویر دسترسی پیدا کرده و آن ها را تجزیه و تحلیل کنند تا مشکلات مهم را با اطمینان حل کنند. تجزیه و تحلیل ENVI از داخل هر محیط ArcGIS قابل دسترسی است و نتایج را می توان مستقیماً از ArcGIS Pro، ArcMap یا از طریق ArcGIS Online نمایش داد. با گسترش ArcGIS با تجزیه و تحلیل ENVI، می توانید نتایج کمی و عملی را از داده های سنجش از راه دور استخراج کنید، آنها را در سراسر سازمان خود به اشتراک بگذارید و از اطلاعات برای تصمیم گیری بهتر، صرف نظر از تجربه خود استفاده کنید.

 

با ادغام تجزیه و تحلیل مبتنی بر وظیفه ENVI در ArcGIS، پیاده‌سازی تمامی تکنیک‌های پیشرفته پردازش تصویر ENVI بر روی دسکتاپ یا سازمانی آسان است. علاوه بر این، گردش‌های کاری خودکاری وجود دارد که خارج از جعبه در ArcGIS در معرض دید قرار می‌گیرند که ارائه نتایج در سطح تخصصی را بدون توجه به تجربه تجزیه و تحلیل تصویر آسان می‌کند.