دروه آموزش رایگان
آموزش رایگان گوگل ارث انجین

قسمت: 1

قسمت اول آموزش گوگل ارث انجین(gee): سامانه گووگل ارث انجین(google earth engine) یکی از جدیدترین سامانه های عمل سنجش از دور می باشد. برای استفاده از این سامانه نیاز است تا کاربر با علم سنجش از دور و زبان های برنامه نویسی جاوا اسکریپت یا پایتون آشنایی داشته باشد. در این قسمت ابتدا توضیحاتی در مورد این سامانه و کاربرد های آن ارائه شد. سپس دسته داده های موجود در این سامانه و ویژگی هرکدام مورد بررسی قرار گرفت.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

8 ساعت

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش پایتون برای گوگل ارث انجین(gee)

قسمت: 2

در ادامه ی آموزش مباحث مورد نیاز زیان برنامه نویسی پایتون برای گوگل ارث انجین، در این قسمت دستورات شرطی و حلقه ها بررسی می شوند. این دو مبحث دارای نکات بسیار زیادی هستند اما در این قسمت صرفا نکاتی که در سامانه گووگل ارث انجین نیاز باشند تضیح داده شده. برای یادگیری مباحث کلاملتر و نیاز به راهنمایی در زمینه برنامه نویسی می توانید در گفتگوی انلاین سوال یا درخواست خود را مطرح کنید.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

هشت دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش پایتون برای گوگل ارث انجین، قسمت2

قسمت: 3

در ادامه بررسی زبان پایتون، در این قسمت در مورد دستورات شرطی و حلقه ها توضیحاتی ارائه شد. تمامی آموزش های این قسمت در حد یادگیری گوگل ارث انجین(google earth engine) کفایت می کنند. دقت کنید در ادامه ی آموزش مسائل پیشرفته تر پایتون و همچنین زبان جاوا اسکریپت بررسی خواهند شد.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

بیست دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش پایتون برای گوگل ارث انجین، قسمت3

قسمت: 4

در این قسمت، توابع یا فانکشن ها در پایتون بررسی می شوند. توابع دارای پیچیدگی های خاص خود هستند. در این قسمت برای جلوگیری ازایجاد سردرگمی، سعی شد تا به صورت کاملا ابتدایی توابع توضیح داده شوند در طول آموزش مسائل پیشرفته تر به مرور توضیح داده می شوند.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

مشخص نشده

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

تک آموزش ها
اندازه گیری تغییرات غلظت NO2 در گوگل ارث انجین

check

دارای پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

ارائه آپدیت

access_time

سی دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

پیشرفته

بررسی تغییرات مساحت جنگل ها در ارث انجین

check

دارای پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

ارائه آپدیت

access_time

سی و دو دقیفه

play_circle_outline

1

assessment

پیشرفته

بررسی سامانه گوگل ارث انجین


بررسی کامل نرم افزار

گوگل ارث انجین چیست؟

گوگل ارث انجین یک کاتالوگ چند پتابایتی از تصاویر ماهواره ای و مجموعه داده های مکانی را با قابلیت های تجزیه و تحلیل در مقیاس سیاره ای ترکیب می کند. دانشمندان، محققان و توسعه دهندگان از Earth Engine برای شناسایی تغییرات، نقشه روندها و کمیت کردن تفاوت ها در سطح زمین استفاده می کنند. Earth Engine اکنون برای استفاده تجاری در دسترس است و برای استفاده دانشگاهی و تحقیقاتی رایگان است. تأثیر ما بر زمین را از منظری جدید از طریق تصاویر ماهواره ای 37 ساله در Timelapse در Google Earth ببینید. Timelapse یکی از نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد چگونه Earth Engine می‌تواند به کسب بینش مفید در مورد مجموعه داده‌های مقیاس پتابایت کمک کند.

آرشیو داده های عمومی شامل بیش از سی سال تصاویر تاریخی و مجموعه داده های علمی است که روزانه به روز می شود و گسترش می یابد. این مجموعه شامل بیش از چهل پتابایت داده های مکانی است که برای تجزیه و تحلیل سریع در دسترس است.

API ارث انجین در پایتون و جاوا اسکریپت موجود است و استفاده از قدرت پردتزشگر های گوگل را برای تجزیه و تحلیل جغرافیایی خود آسان می کند.

این سامانه برای اولین بار در تاریخ امکان پردازش سریع و دقیق حجم وسیعی از تصاویر ماهواره‌ای را فراهم کرده است و شناسایی مکان و زمان تغییر پوشش درختان با وضوح بالا را فراهم کرده است. پایش جهانی تغییرات جنگل بدون این سامانه وجود نخواهد داشت. برای کسانی که به آینده سیاره اهمیت می دهند سامانه گوگل ارث انجین یک نعمت بزرگ است.

گوگل ارت انجين براي اولين بار در دسامبر 2010 توسط شرکت گوگل راه اندازي شد، تا امکان بررسی، نظارت، اکتشاف و اندازه گيري تغييرات جهاني را فراهم کند. اين سامانه يک بستر فناوري جديد است که براي اولين بار حجم بي سابقه‌اي از تصاوير و داده‌هاي ماهواره‌اي (فعلي و تاريخي) را به صورت آنلاين در دسترس عموم قرار مي‌دهد. اين پلتفرم علاقه مندان به حوزه سنجش از دور را قادر مي‌سازد تا از زيرساخت‌هاي محاسباتي بسيار قدرتمند شرکت گوگل براي تجزيه و تحليل تصاوير موجود استفاده کنند.

گوگل ارت انجين يک پلتفرم ابري است که براي ذخيره و پردازش مجموعه داده‌هاي بزرگ (در مقياس پتابايت) طراحي شده است. پلتفرم ابری به این معنی است که، این سامانه اطلاعات و داده‌ها (مانند تصاویر ماهواره‌ای) را در سرورهای خود ذخیره کرده است، و کاربر بدون نیاز به داده ها می‌تواند از اطلاعات ذخیره شده در سرور اصلی استفاده کند. با وجود این قابلیت، نیاز به استفاده از فضای رایانه‌های شخصی از بین می‌رود.

 به دنبال در دسترس بودن رايگان سري Landsat در سال 2008، گوگل، تمام مجموعه داده‌ها را بايگاني کرده و آنها را به ماشين پردازش ابري، جهت استفاده آزاد از اين اطلاعات متصل کرد. بايگاني فعلي داده‌ها شامل داده‌های ماهواره‌‌اي ديگر مانند داده‌های سنجنده ASTER و همچنين مجموعه داده‌هاي برداري (وکتوری) مبتني بر سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS)، داده‌هاي اجتماعي، جمعيتي، هواشناسي، ارتفاع رقمی و اقليمي است. همچنين امکان مشاهده سريع داده‌ها با قابليت بزرگنمايي، تغيير مکان در هر نقطه از کره زمين و استفاده از داده‌هاي سري زماني با هدف بررسي تغييرات در بازه‌های زمانی مختلف را فراهم مي‌کند.

بخش طراحی ظاهری (front-end) که به راحتي در دسترس و بسيار کاربرپسند است، محيط مناسبي را براي توسعه داده‌ها و الگوريتم‌هاي تعاملي فراهم مي‌کند. ضمن استفاده از منابع ابري گوگل براي انجام پردازش‌ها، کاربران همچنين مي‌توانند داده‌ها و اطلاعات خود را اضافه و تصحيح کنند. هم‌اکنون گوگل به دانشمندان و علاقه‌مندان همه‌ي کشورها اجازه مي‌دهد تا از اين پایگاه داده بزرگ براي شناسايي تغييرات، و منابع در سطح زمين استفاده کنند. در اين سامانه نيازي به جديدترين سخت افزارها ‌يا نرم افزار نيست، به اين معني، که محققان در فقيرترين ملت‌هاي جهان نیز توانايي انجام تجزيه و تحليل‌هاي پيشرفته، مانند ساکنین پيشرفته‌ترين کشورها، دارند.

در اين  فصل سعي شده است تا داده‌های موجود، پيش نياز‌ها، بخش سمت کاربر (طراحي ظاهري)، نحوه عملکرد و همچنين قسمت‌هاي مختلف موجود در اين سامانه بررسی شود.