دروه آموزش رایگان
آموزش پایتون برای سنجش از دور، معرفی دوره

قسمت: 1

در این قست به بررسی دلایل استفاده از زبان پایتون و همچنین قدرت زبان برنامه نویسی پایتون می پردازیم. دقت کنید در این دوره ابتدا زبان پایتون به طور کامل و به دور از مباحث سنجش بررسی شده و در دوره های دیگر کاربرد این زبان در سنجش از دور بررسی می شود.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

یازده دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

پایتون برای سنجش از دور، نصب پیش نیاز ها

قسمت: 2

در این قسمت به بررسی نحوه ی دانلود و نصب زبان برنامه نوسی پایتون و همچنین نصب vs code می پردازیم.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

شش دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

پایتون برای سنجش از دور، شروع کد نویسی

قسمت: 3

در این قسمت به بررسی ساده ترین دستور موجود در این زبان و همچنین انواع داده ی موجود خواهیم پرداخت. در نهایت با مقایسه با زبان های دیگر می توان سادگی زبان پایتون را فهمید.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

بیست و دو دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

آموزش پایتون برای سنجش از دور، متغییر ها

قسمت: 4

در این بخش متغییر ها که یکی از مهمترین بخش هر زبان برنامه نویسی هستند بررسی شد. همچنین انواع نام گذاری برای متغییر ها توضیح داده شد.

check

ارائه ی آپدیت

check

دریافت پشتیبانی

check

پشتیبانی در گفتگوی انلاین

check

رایگان

access_time

هفده دقیقه

play_circle_outline

1

assessment

مقدماتی

تک آموزش ها

زبان برنامه نویسی پایتون برای سنجش از دور


بررسی کامل نرم افزار

پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی مفسری، شی گرا، سطح بالا و پویا است. ساختارهای داده سطح بالای آن، همراه با تایپ پویا و اتصال پویا، آن را برای توسعه سریع برنامه ها بسیار جذاب می کند. سینتکس (نحوه) ساده و یادگیری آسان پایتون بر خوانایی تأکید دارد و هزینه نگهداری برنامه را کاهش می دهد. پایتون از ماژول ها و بسته ها پشتیبانی می کند که ماژولار بودن برنامه و استفاده مجدد از کد را تشویق می کند. مفسر پایتون و کتابخانه استاندارد گسترده به صورت منبع یا باینری بدون هزینه برای همه پلتفرم‌های اصلی در دسترس هستند و می‌توانند آزادانه توزیع شوند.

 

کاربرد های پایتون:

پایتون معمولا برای توسعه وب سایت ها و نرم افزارها، اتوماسیون وظایف، تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم داده ها استفاده می شود. از آنجایی که یادگیری آن نسبتاً آسان است، پایتون توسط بسیاری از غیر برنامه نویسان مانند حسابداران و دانشمندان برای انواع وظایف روزمره مانند سازماندهی امور مالی مورد استفاده قرار گرفته است. چارلز آر سورنس، مدرس دانشگاه میشیگان و کورسرا در کتاب پایتون برای همه می‌گوید: «نوشتن برنامه‌ها یک فعالیت بسیار خلاقانه و مفید است. "شما می توانید به دلایل زیادی برنامه بنویسید، از گذراندن زندگی خود تا حل یک مشکل تجزیه و تحلیل داده های دشوار گرفته تا سرگرمی و کمک به شخص دیگری برای حل یک مشکل." در اینجا نگاهی دقیق تر به برخی از روش های رایج استفاده از پایتون آورده شده است.

 

علوم داده و ماشین لرنینگ:

پایتون به یک عنصر اصلی در علم داده تبدیل شده است و به تحلیلگران داده و دیگر متخصصان این امکان را می دهد تا از این زبان برای انجام محاسبات آماری پیچیده، ایجاد تجسم داده ها، ساخت الگوریتم های یادگیری ماشین، دستکاری و تجزیه و تحلیل داده ها و تکمیل سایر وظایف مرتبط با داده استفاده کنند.

پایتون می‌تواند طیف وسیعی از تجسم‌های داده‌های مختلف، مانند نمودارهای خطی و میله‌ای، نمودارهای دایره‌ای، هیستوگرام‌ها و نمودارهای سه‌بعدی بسازد. پایتون همچنین تعدادی کتابخانه دارد که به کدنویس ها امکان می دهد برنامه هایی را برای تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشینی سریعتر و کارآمدتر بنویسند، مانند TensorFlow و Keras.

 

توسعه وب:

Python اغلب برای توسعه قسمت سمت سرور یک وب سایت یا برنامه استفاده می شود ( قسمت هایی که کاربر نمی بیند). نقش پایتون در توسعه وب می‌تواند شامل ارسال داده‌ها به و از سرورها، پردازش داده‌ها و برقراری ارتباط با پایگاه‌های داده، مسیریابی URL و تضمین امنیت باشد. پایتون چندین چارچوب برای توسعه وب ارائه می دهد. آنهایی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از جنگو و فلاسک. برخی از مشاغل توسعه وب که از Python استفاده می کنند عبارتند از مهندسان back end، مهندسان full stack، توسعه دهندگان Python، مهندسان نرم افزار و مهندسین DevOps.

 

وظایف روزانه:

پایتون فقط برای برنامه نویسان و دانشمندان داده نیست. یادگیری پایتون می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای کسانی که در حرفه‌های دیگر اطلاعات سنگینی دارند، مانند روزنامه‌نگاران و صاحبان مشاغل کوچک درسانه‌های اجتماعی ایجاد کند. پایتون همچنین می تواند غیر برنامه نویسان را قادر سازد تا وظایف خاصی را در زندگی خود ساده کنند. در اینجا فقط تعدادی از کارهایی که می توانید با پایتون به طور خودکار انجام دهید آورده شده است:

دنبال کردن قیمت های بازار سهام یا ارزهای دیجیتال را

یک یادآوری متنی برای خود بفرستید تا هر زمان که باران می‌بارد، چتر حمل کنید

لیست خرید مواد غذایی خود را به روز کنید

تغییر نام دسته های بزرگ فایل ها

تبدیل فایل های متنی به صفحات گسترده

به طور تصادفی کارهای خانه را به اعضای خانواده اختصاص دهید

فرم های آنلاین را به صورت خودکار پر کنید

 

پایتون در سنجش از دور:

با توجه به قدرت زبان پایتون و فراگیر بودن آن بین عموم مردم نرم افزار های تخصصی سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی مانند envi و arcgis از آن پشتیبانی می کنند.  در این سری آموزشی قصد داریم ابتدا زبان پایتون را به صورت عمومی بررسی کرده و در دوره های مرتبت با پایتون، این زبان را به طور تخصصی در سنجش از دور بررسی کنیم.