شبیه سازی سه بعدی سیل در ArcGIS

در ArcScene می توانید سیلاب را شبیه سازی کنید تا بدانید در صورت وقوع سیل کدام قسمت ها تحت تأثیر قرار می گیرند. اگرچه فقط بصری است، اما به شما ایده کلی می دهد که چگونه این رویداد روی زمین تأثیر می گذارد.

برای توسعه این تمرین نیاز به فایل DEM، و یک شیپ فایل از منطقه برای شبیه سازی دارید، بعلاوه برای ایجاد واقع گرایی بیشتر می توان تصویر ماهواره ای را اضافه کرد. مراحل انجام شبیه سازی سیل در زیر شرح داده شده است:

1_ فایل DEM، چند ضلعی و به صورت اختیاری یک تصویر ماهواره ای بدست آورید

2_  ArcScene را باز کنید، تمام لایه ها را بارگیری کنید.

3_ بر روی DEM کلیک راست کنید ، به بخش Properties> Base Heights بروید، Floating را روی یک سطح سفارشی فعال کرده و DEM را انتخاب کنید (اگر تصویر ماهواره ای دارید همین روند را انجام دهید).

4_ رنگ آبی را به چند ضلعی یا هر رنگی دلخواه را انتخاب کنید تا سیلاب را نشان دهد.

5_ به منوی Customize Menu > Toolbars > Animation بروید.

6_ در نوار ابزار Animation ، به Animation> Animation Manager بروید. همانند تصویر 1

7_ در صفحه Keyframes در سمت چپ روی Create کلیک کنید.

8_ در پنجره Create Animation Keyframe، در قسمت Type گزینه Layer را انتخاب کنید، برای Source object لایه آب را انتخاب کنید.

در قسمت Destination track، روی New کلیک کنید. سپس در نام Keyframe روی Create کلیک کنید و تمام فریم هایی را که برای انیمیشن مورد نیاز است ایجاد کنید (در این مورد 10)، سپس پنجره را ببندید.

9_ 9.- دوباره در پنجره Animation Manager، در قسمت Translation:Z برای هر قاب، مقدار ارتفاع را تنظیم کنید، به عنوان مثال، اگر کمترین ارتفاع از جایی که می خواهید سطح آب را افزایش دهید، از 3380 متر بالاتر از سطح دریا شروع شود، این مقدار را در قاب اول  تنظیم کنید، سپس برای قاب های زیر مقادیر ارتفاع را افزایش دهید تا به حداکثر مقدار سیلاب برسید، سپس پنجره را ببندید.

10_ در آخر، در نوار ابزار Animation، بر روی دکمه Open Animations Controls کلیک کرده و بر روی Options کلیک کنید تا زمان پخش(بر اساس مدت زمان) و حالت پخش تنظیم شود.

11_ بر روی پخش کلیک کنید